Warunki

LOKALIZACJA

Zakonki odbywają Skarbimierzu, na terenie który przylega do poniemieckiego lotniska (obecnie przeznaczonego na cele gospodarcze), a który stanowi pozostałość po składzie bomb i bazie paliwowej służących do jego obsługi. Do naszej dyspozycji został wydzielony teren, na którym znajduje się kilkanaście parterowych budynków o sporej powierzchni rozłożonych wzdłuż asfaltowej drogi. Na terenie znajduje się również dedykowany parking, specjalne pole namiotowe jak i wydzielone miejsce na duże integracyjne ognisko. Teren samej imprezy może być oczywiście większy, i obejmować pobliskie lasy, w których znajdują się wytyczone trasy do jazdy off-roadowej. Postaramy się tak wykorzystać jak najlepiej dostępną infrastrukturę, żeby zapewnić Wam maksymalny komfort.

Teren na którym odbywają się Zakonki należy do brzeskiego stowarzyszenia off-roadowego “Brzeg 4×4”, więc korzystamy z niego z poszanowaniem wszelkich ustalonych przez nich reguł i zasad.

DOJAZD

W google maps wpiszcie Zakonki lub koordynaty 50.830998, 17.375847.
Na teren imprezy najprościej dostać się autem, ale można również dojechać koleją do Brzegu. Stamtąd czeka Was spacer 10km lub dojazd autobusem komunikacji miejskiej.

PARKING

Teren konwentu ma swój niestrzeżony obszar parkingowy. Nie będziecie mieli problemów z pozostawieniem swojego pojazdu. Nie parkujemy pojazdów poza strefą parkingową, a teren konwentu od 10:00 w czwartek do 10:00 w niedziele będzie zamknięty dla wjazdu i wyjazdu pojazdów. Jeżeli przyjeżdżacie wcześniej to po rozpakowaniu rzeczy odstawcie swoje pojazdy na parking. Nie parkujemy pojazdów w strefie konwentowej.

KAMPERY

Jeżeli planujecie przyjechać kamperami i rozstawić się na polu namiotowym zgłoście nam ten fakt wcześniej, najchętniej poprzez wiadomość na naszym fanpage’u na facebooku lub drogą mailową.

WYŻYWIENIE

Bar będzie czynny od 10 do 1 w nocy (godziny orientacyjne). Będzie można nabyć tam napoje – od soku zaczynając na mocniejszych trunkach kończąc – a także suchy prowiant w formie chipsów. Na miejscu również można będzie kupić ciepłe posiłki z grilla i kuchni polowej. Tradycyjnie dostępna będzie kiełba albo karczek oraz szlagier Zakonek czyli tosty. Dla chętnych istnieje możliwość otworzenia rachunku – wpłacacie raz konkretną kwotę na swoje konto i nie musicie za każdym razem brać gotówki. Nie będzie możliwości płatności kartą.

HIGIENA

Na terenie imprezy będą wystawione regularnie opróżniane toiki – nie ma potrzeby chodzenia z saperką w las. Dodatkowo, będą dostępne trzy prysznice oraz zbiorniki z wodą. W przypadku kiedy się ona skończy, a nie zdążymy uzupełnić, na barze będą dostępne baniaki z wodą.

NOCLEG

Do dyspozycji będzie pole namiotowe oraz jeden budynek sypialny.

OBOZY FRAKCYJNE

Jeżeli przyjeżdżacie większą ekipą i chcecie mieć swoje wydzielone miejsce skontaktujcie się z nami poprzez wiadomość na naszym fanpage’u na facebooku lub drogą mailową. Dysponujemy miejscami innymi niż pole namiotowe oraz dodatkowymi budynkami.