Prelekcje

Craft Talk
spotkanie nieanonimowych miłośników dobrej stylówy, w klimatach beer party
Zastanawiałeś się kiedyś, czy wielcy crafterzy otrzymali swój dar od Świętego Płomienia, recyklując pępowinę jeszcze w łonie matki? Może jednak zaczynali od palców zlepionych klejem na gorąco? Przyjdź do naszego artystycznego kurwidołka i sam ich zapytaj! A jeśli nie chcesz gadać, to przynajmniej profesjonalnie ubrudzimy ci jakąś szmatę. Spotkanie otwarte dla wszystkich, których kręci moda upadłej cywilizacji. Earl Grey oraz ciastki dodatkowo płatne.
miejsce: Budynek Wystawowy
prowadzący: Wilku Art of the Apocalypse, Craftor, Miss Reliah, Craft Collabo

Bogowie, Groby i Artyści 
czyli słów i przykładów kilka o starożytnych inspiracjach w kultowych mediach
Czy piramidy ostrzegają nas przed apokalipsą? Czy ludzie mogli dostać mumię w aptece i ją zjeść? Czy Gwiezdne Wrota to fajny film? Co łączy pierwszego Aliena z boginią Nut? Odkryj, jak starożytny Egipt przenika nasze ulubione media – przyjdź na luźne spotkanie pełne mitycznych inspiracji oraz bełkotu maniakalnego artysty. W pakiecie dla chętnych: warsztaty faraońskiej post-apo stylówy. Egiptofilski cringe gwarantowany, ale (chyba) nikt nie będzie mumifikowany!
miejsce: Budynek Wystawowy
prowadzący: Miss Reliah

Rysujemy planszówki 
czyli jak powiedzieć coś zaskakującego o robieniu gier, nie łamiąc NDA
Wejdź za artystyczne kulisy branży produkującej rzeczy, które lubisz – gdzie sami twórcy nie mają pojęcia, co robią. Dowiedz się, dlaczego „good enough” boli bardziej niż obelgi pod adresem twojej starej i zanurz się w absurdach logiki „rule of cool”. W ramach zabaw towarzyskich, uczestnicy będą mieli okazję zaprojektować kartę perfekcyjnego Stalkera [fanom serii S.T.A.L.K.E.R., którzy odczuwają zbytnią sztywność w zadnich partiach ciała, zalecamy zachowanie dystansu bezpiecznego dla ich życia i zdrowia].
miejsce: Budynek Wystawowy
prowadzący: Miss Reliah

Wypady SGR Wataha
Od nieśmiałych początków w urbexach Dolnego Śląska i Podlasia, przez radioaktywne mury Prypeci i Czarnobyla, aż po wielki finał w Hiroszimie i Nagasaki. Samodzielna Grupa Rozpoznawcza Wataha przez dekadę penetrowała opuszczone obiekty i bezdroża Europy (z happy endem w Azji – tam są najlepsze happy endy). Jak do tego doszło? Kto za to odpowiada? I co miał z tym wspólnego Zakon? Wpadnij, a może się dowiesz.
miejsce: Budynek Wystawowy
prowadzący: Wolv

Śladami Fallouta w USA
Jedni ruszają w pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Inni wędrują do Mekki. Niektórym wystarczy modlitwa do muszli po ostrej imprezie. A najbardziej oddani wyznawcy postapokalipsy wyruszają w pielgrzymkę po Kalifornii śladami pierwszych Falloutów (i New Vegas, nie zapominajmy o nim). Oto epicka opowieść o tym, jak niedobitki SGR Watahy śladów Fallouta szukały.
miejsce: Budynek Wystawowy
prowadzący: Wolv

Sztuka pytania Dlaczego?
czyli światotwórstwo które ma sens
Jak stworzyć świat na potrzeby RPG, larpa lub książki, bez bezsensownego ‘Deus Ex Machina’. Prelekcja przeplatana warsztatami, na której użyję przykładów z Łyżkonu oraz settingu fantasy Naznaczone Krainy, żebyście Wy na pytanie “Dlaczego” nie musieli odpowiadać “Bo tak”
miejsce: Budynek Wystawowy
prowadzący: Tomir

Planuj, Przygotuj się, Przetrwaj!
W świecie po apokalipsie, umiejętność przetrwania staje się kluczowa. Wpadnij na prelekcję, prowadzoną przez doświadczonego eksperta z obszaru taktyki wojskowej, sztuk walki i bezpieczeństwa, który przez lata zgłębiał tajniki przetrwania w najtrudniejszych warunkach.
To będzie prawdziwy przegląd życiowych hacków w post-apo świecie. Nauczysz się, jak pakować plecak w taki sposób, żeby nawet zombie z zazdrością spojrzały na twój system organizacji. Dowiesz się, jak przetrwać w lesie, w mieście, a nawet w d..olinie, gdzie prąd i woda to luksus.
Oczywiście, nie zabraknie również lekcji psychologii przetrwania – jak utrzymać dobry nastrój, kiedy wszędzie wokół jest chaos, oraz jak unikać paniki, nawet gdy przyszłość wydaje się mroczna jak tunel bez latarki.

miejsce: hala
prowadzący: Animus